PD, në listat e kandidatëve do të ketë prurje nga jashtë

Nga Exit News
PD, në listat e kandidatëve do të ketë prurje nga jashtë

Lista e kandidatëve për deputetë e Partisë Demokratika, përveç të propozuarve nga anëtarësia, do të ketë dhe prurje të reja nga jashtë.

Sekretari i PD për Çështjet Zgjedhore, Ivi Kaso deklaroi, mbrëmjen e së hënës, se shumë kandidatë do të jenë nga jashtë ‘nga bota akademike dhe fusha të tjera.’

Sipas tij, këto janë personazhe që shpeshherë anëtarësia nuk i njeh dhe ndaj nuk i propozon në lisat e saj, pasi ka tendencën për të votuar ata që ka në krah.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>