PD nis zgjedhjen e kandidatëve për deputetë, Bardhi: Ja ku ndryshojmë nga PS-ja

Nga Exit News
PD nis zgjedhjen e kandidatëve për deputetë, Bardhi: Ja ku ndryshojmë nga PS-ja

Partia Demokratike nisi, të premten, fushatën elektorale, me përzgjedhjen e kandidatëve për deputetë,përzgjedhur nga anëtarësi.

Nga selia e PD-së në Kukës, Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi theksoi se qytetarët kanë mundësinë të shohin dallimin mes PD-së që poi  lë në dorë qytetarëve të zgjedhë kandidatë për deputetë, dhe partisë së Ramës që ‘kandidatët i përzgjedh në bashkëpunim me Niçen dhe shokët e tij’.

Bardhi ftoi të gjithë demokratët që të përfshihen në procesin e zgjedhjes së kandidatëve, pasi ata do të jenë përfaqësuesit e tyre në kuvend.

Ai theksoi rëndësinë e këtij procesi jo vetëm për Partinë Demokratike, por edhe për Shqipërinë sepse jep një model demokratik për mënyrën se si funksionon një parti politike.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme