PD përgënjeshtron lajmet se Basha ka etiketuar anëtarësinë si antiamerikane

Nga Exit News
PD përgënjeshtron lajmet se Basha ka etiketuar anëtarësinë si antiamerikane

Partia Demokratike përgënjeshtroi lajmet e dala në media për deklaratat e bëra nga kreu i saj Lulzim Basha gjatë mbledhjes së kryesisë së grupit parlamentar të hënën.

Në një deklaratë zyrtare, thuhet se Basha “në asnjë moment nuk e ka etiketuar anëtarësinë…si antiamerikane”.

Në reagimin e PD theksohet se aleancën me SHBA nuk mund ta cënojë askush.

Gjatë mbledhjes, Basha u shpreh se vendimi për përjashtimin e Sali Berishës nuk do të vihet në diskutim dhe se nuk do të ketë mbledhje të Kuvendit Kombëtar edhe nëse Berisha mbledh 1500 firma.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>