PD quan lirimin e Kajmakut skenar mafioz të parapërgatitur

Nga Exit News
PD quan lirimin e Kajmakut skenar mafioz të parapërgatitur

Partia Demokratike, nëpërmjet Sekretarit të Përgjithshëm, Gazment Bardhi deklaroi se arrestimi dhe lirimi i ish-kryebashkiakut Kajmaku ishte një skenar mafioz.

Në një status në Facebook, Bardhi pohoi se gjithçka ishte e përgatitur duke theksuar se gjatë kohës që Kajmaku ishte në arrati, ai ka marrë 200 milionë lekë tendera.

“Një skenar mafioz u zbatua 24 orët e fundit nga qeveria dhe drejtësia për të lënë të lirë Agim Kajmakun e Vorës.

Policia bëri dje sikur e arrestoi papritur, pas një gjoja arratisje 7 mujore, ndërsa drejtësia, nën diktatin e qeverisë, e liroi sot nga burgu. Gjithçka ishte llogaritur që lulishtari i oborrit 1 milionë euro të Edi Ramës në Surrel të mos vuante asnjë ditë burg.

Gjatë kohës së “arratisë”, Agim Kajmaku u pagua 200 milionë lekë nga pushteti i Edi Ramës, duke vendosur rekord sesi një person që kërkohet nga policia, përfiton njëkohësisht miliona lekë nga tendera publikë.”

Reagimi i PD-së erdhi pas vendimit të Gjykatës së Apelit, e cila zbuti masën ndaj Kajmakut nga arrest me burg në detyrim paraqitje.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>