PD: Rama nuk e ka dashur asnjëherë Reformën Zgjedhore

Nga Exit News
PD: Rama nuk e ka dashur asnjëherë Reformën Zgjedhore

Partia Demokratike deklaroi se kryeministri Rama nuk e ka dashur asnjëherë reformën Zgjedhore.

Në një postim në Facebook, Sekretari për Çështjet Ligjore, Çlirim Gjata pohoi se deklarata e djeshme e se “Këshilli Politik e ka kryer funksionin” tregoi se ai nuk e ka dashur krijimin e Këshillit.

“Edi Rama nuk e ka dashur kurrë as Këshillin Politik, as reformën zgjedhore. Me deklaratën se “Këshilli Politik e ka kryer funksionin”, zëdhënësja e tij, Elisa Spiropali, vetëm sa ka zbuluar talljen që Edi Rama bën me shqiptarët dhe partnerët ndërkombëtarë. Partnerët na kërkojnë të punojmë bashkë në Këshillin Politik për të siguruar një garë të ndershme zgjedhore, Edi Rama, përmes Elisa Spiropalit, flet për të kundërtën.”

Gjata u shpreh se “Makinacionet me heqjen e koalicioneve apo listat e mbyllura nuk kanë për të ndryshuar vullnetin për ndryshim të shqiptarëve.”

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme