PD: Vendimi i KQZ për të mosregjistruar listën e plotë vendim i padrejtë

Nga Exit News
PD: Vendimi i KQZ për të mosregjistruar listën e plotë vendim i padrejtë

Partia Demokratike akuzoi të mërkurën KQZ se ka vepruar në mënyrë të padrejtë pasi nuk regjistroi listën e plotë të PD.

PD  dorëzoi  në KQZ rreth 190 kandidate kur sipas kodit zgjedhor  mjaftojnë 177. Të mërkurën KQZ regjistroi listat përfundimtarë dhe PD –së i la vetëm 177.

Sipas PD ky është një vendim i paligjshëm dhe “i diktuar nga interesat politike të maxhorancës”.

“Pasi ndryshoi rregullat e lojës në mënyrë të njëanshme, maxhoranca synon të imponojë rregulla të tjera, të cilat pamundësojnë përfaqësimin e plotë dhe të drejtë të të gjitha partive përbërëse të koalicionit tonë”, tha PD për mediat.

Asnjë vendimmarrje e tillë nuk ka për të penguar koalicionin, tha PD.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>