Për 10 vjet vlera e pasurive të paluajtshme do të bie

Për 10 vjet vlera e pasurive të paluajtshme do të bie

Paratë e paligjshme në ekonomi, kryesisht në ndërtim mund të krijojnë një krizë në tregun e pasurive të paluajtshme. Kështu u shpreh Ornela Liperi, për emisionin “Me pak fjalë”, në Euronews.

Paratë e pista kanë rritur me 70% cmimin për metër katrorë te ndërtimeve, 4 vitet e fundit.

Gjitahstu, paratë rrisin fuqinë e grupeve kriminale dhe ndikimin etyre në politikë.

Liperi shtoi se flluska e pasurove të pista do te plas pas 10 viteve. Një apartment që sot kushton 200 mijë euro, pas 10 vitesh do të kushtojë 100 mijë euro.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme