Përditësim 18 nëntor: 711 raste të reja dhe 9 viktima nga Covid-19

Nga Exit News
Përditësim 18 nëntor: 711 raste të reja dhe 9 viktima nga Covid-19

711 raste të reja me koronavirus u zbuluan gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar totalin e të infektuarve në 29,837.

Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 9 persona: një 60 vjeçar nga Librazhdi, një 63 vjeçar, një 65 vjeçar, një 70 vjeçar nga Tirana, një 63 vjeçar dhe një 79 vjeçar nga Shkodra, një 70 vjeçar nga Durrësi, një 75 vjeçar nga Korça, një 81 vjeçar nga Gjirokastra.

Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki:374 raste në Tiranë, 61 raste në Korçë, 44 raste në Lezhë, 41 raste në Elbasan, 21 raste në Shkodër, 19 raste në Gjirokastër, 18 raste në Berat, 11 raste në Librazhd, Mirditë, Malësi e Madhe, 10 raste në Kavajë, Pogradec, 9 raste në Kuçovë, 8 raste në Durrës dhe Fier, 7 raste në Kukës, Tropojë, Mallakastër, Sarandë, 6 raste në Skrapar, 5 raste në Devoll, Lushnje, 3 raste në Vlorë, 2 raste në Kurbin, Tepelenë, 1 rast në Has, Mat, Bulqizë, Kolonjë.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 412 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 14,216 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në 3 spitalet COVID, po trajtohen 420 pacientë, 15 në terapi intensive, nga të cilët 6 të intubuar.

COVID-19 – Statistika (18 Nëntor 2020)

Raste të reja ditore                                          711

Të shëruar ne 24 orë                                      412

Të shtruar në spitale                                       420

Humbje jete në 24 orë                                   9

Testime ditore                                                   2,574

Testime totale              163,025

Raste pozitive                       29,837

Raste të shëruara                14,216

Raste Aktive                           14,975

Humbje jete                             646

 

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë                  7406

Durrës                  1167

Fier                        1162

Korçë                     906

Shkodër                810

Elbasan                 771

Lezhë                    673

Vlorë               671

Berat               512

Gjirokastër            399

Kukës                     361

Dibër                 137

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme