Përditësimi, 1 tetor: 7 viktima dhe 647 raste të reja nga Covid-19

Përditësimi, 1 tetor: 7 viktima dhe 647 raste të reja nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë  bëri me dije të premten se, në 24 orët e fundit, kanë humbur jetën 7 qytetarë nga COVID-19 dhe janë regjistruar 647 të infektuar nga 4 139 të testuar.

Aktualisht janë 9 499 pacientë të infektuar në të gjithë vendin dhe 161 të shtruar në Spitalet Covid, prej të cilëve 19 raportohet të jenë në gjendje të rënduar.

Pjesa më e madhe e rasteve aktive janë të përqëndruara në Tiranë, 4 235, pasuar nga Durrësi me 1006 dhe Fieri me 802  infektime.

Ndërkohë, janë shëruar 964 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 158 574 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (01 Tetor 2021)

Raste të reja ditore 647
Të shëruar në 24 orë 964
Të shtruar në spitale 161
Humbje jete në 24 orë 7
Testime ditore 4,139

Testime totale 1,206,855
Raste pozitive 170,778
Raste të shëruara 158,574
Raste Aktive 9,499
Humbje jete 2,705

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 4,235
Durrës 1006
Fier 802
Shkodër 795
Vlorë 551
Elbasan 513
Berat 383
Lezhë 364
Korçë 263
Kukës 213
Gjirokastër 211
Dibër 163

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>