Përditësimi 10 shtator: 977 raste të reja dhe 4 humbje jete nga Covid-19

Nga Exit News
Përditësimi 10 shtator: 977 raste të reja dhe 4 humbje jete nga Covid-19

977 raste të reja dhe 4 humbje jete u shënuan në 24 orët e fundit, sipas Ministrisë së Shëndetësisë. Ndërsa, 12,582 pacientë aktivë me COVID19 u identifikuan në të gjithë vendin.

Aktualisht në Spitalet COVID po marrin trajtim 163 pacientë, nga të cilët 18 janë në gjendje më të rënduar.

Rastet pozitive janë në këto bashki:

345 raste në Tiranë, 59 në Shkodër, 39 në Berat, 33 në Durrës, nga 32 raste në Krujë, Lushnje, Vlorë, nga 29 raste në Kurbin, Fier, nga 26 raste në Lezhë, Sarandë, 23 në Kamëz, 20 në Kavajë, 18 në Kukës, 15 në Kuçovë, nga 13 raste në Gjirokastër, Divjakë, nga 12 raste në Mallakastër, Bulqizë, 11 në Prrenjas, nga 10 raste në Elbasan, Dibër, Malësi e Madhe, 9 në Vorë, nga 8 raste në Mat, Peqin, Dimal, 7 në Gramsh, nga 6 raste në Vau i Dejës, Pukë, Patos, Këlcyrë, nga 5 raste në Korçë, Shijak, Fushë Arrëz, nga 4 raste në Rrogozhinë, Tepelenë, Memaliaj, Kolonjë, Librazhd, nga 3 raste në Skrapar, Devoll, Pogradec, Selenicë, nga 2 raste në Has, Tropojë, Mirditë, Klos, Roskovec, Himarë, Maliq, nga 1 rast në Cerrik, Delvinë, Dropull.

919 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 140,176 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (10 Shtator 2021)

Raste të reja ditore 977
Të shëruar në 24 orë 919
Të shtruar në spitale 163
Humbje jete në 24 orë 4
Testime ditore 6308

LEXO  PD akuza qeverisë: po zvarrit procesin e rindërtimit në Durrës

Testime totale 1,107,370
Raste pozitive 155,293
Raste të shëruara 140,176
Raste Aktive 12,582
Humbje jete 2,535

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 5071

Shkodër 1601

Durrës 1090

Fier 1002

Vlorë 934

Lezhë 743

Elbasan 637

Berat 433

Korçë 299

Gjirokastër 289

Kukës 278

Dibër 205

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>