Përditësimi 18 shtator: 849 raste të reja dhe 2 humbje jete nga Covid-19

Nga Exit News
Përditësimi 18 shtator: 849 raste të reja dhe 2 humbje jete nga Covid-19

849 raste të reja dhe 2 humbje jete nga Covid-19 u shënuan në 24 orët e fundit, sipas Ministrisë së Shëndetësisë.

Rastet pozitive janë në këto bashki: 273 raste në Tiranë, 54 raste në Shkodër, 53 raste në Vlorë, 46 raste në Durrës, 40 raste në Kavajë, 39 raste në Elbasan, 36 raste në Lushnje, 30 raste në Fier, 24 raste në Krujë, 23 raste në Berat, 18 raste në Lezhë, 16 raste në Sarandë, 15 raste në Gjirokastër, 14 raste në Kamëz, 12 raste në Kukës, 11 raste në Kurbin, Kuçovë, Gramsh,9 raste Vau i Dejës, Divjakë, Korçë, 7 raste në Dimal, 6 raste në Vorë, Mallakastër, Devoll, 5 raste në Has, Dibër, Konispol, Peqin, 4 raste në Malësi e Madhe, Tropojë, Shijak, Patos, Maliq, 3 raste në Pukë, Rroskovec, Cërrik, 2 raste në Selenicë, Delvinë, Skrapar, Poliçan, 1 rast në Fushë -Arrëz, Mirditë, Mat, Klos, Himarë, Libohovë, Përmet, Këlcyrë, Memaliaj, Tepelënë, Pustec, Pogradec, Librazhd.

Janë shëruar 982 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 146,827 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (18 Shtator 2021)

Raste të reja ditore 849

Të shëruar në 24 orë 982

Të shtruar në spitale 216

Humbje jete në 24 orë 5

Testime ditore 4,769

Testime totale 1,147,151

Raste pozitive 162,173

Raste të shëruara 146,827

Raste Aktive 12,772

Humbje jete 2,574

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 5,469

Shkodër 1,323

Fier 1,174

Durrës 1,152

Vlorë 796

Lezhë 646

Elbasan 645

Berat 513

Korçë 303

Kukës 287

Gjirokastër 260

Dibër 204

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>