Përditësimi 22 shtator: 820 raste të reja dhe 7 humbje jete nga Covid-19

Nga Exit News
Përditësimi 22 shtator: 820 raste të reja dhe 7 humbje jete nga Covid-19

820 raste të reja dhe 7 humbje jete nga COVID-19 u shënuan në 24 orët e fundit, sipas Ministrisë së Shëndetësisë.

Rastet positive janë në këto bashki:

386 raste në Tiranë, 56 në Vlorë, 45 në Shkodër, 42 në Krujë, 25 në Durrës, 21 në Elbasan, 20 në Berat, 17 në Kamëz, 16 në Kurbin, 14 në Kukës, nga 12 raste në Lezhë, Kavajë, Sarandë, Gjirokastër, 10 në Lushnjë, 9 në Malësi e Madhe, nga 8 raste në Fier, Korçë, Pogradec, Dimal, nga 6 raste në Gramsh, Vorë, nga 5 raste në Has, Tropojë, Dibër, nga 4 raste në Peqin, Delvinë, Mallakastër, Shijak, nga 3 raste në Këlcyrë, Devoll, nga 2 raste në Skrapar, Kuçovë, Maliq, Tepelenë, Përmet, Libohovë, Selenicë, Divjakë, Klos, Rrogozhinë, Mirditë, Pukë, nga 1 rast në Vau i Dejës, Fushë Arrëz, Bulqizë, Himarë, Poliçan, Librazhd.

12,483 persona aktivë me COVID19 janë në të gjithë vendin.

223 pacientë po trajtohen në spitalet Covid, nga të cilët 18 janë në gjendje më të rënduar.

1075 qytetarë u shëruan gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 150,012 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (22 Shtator 2021)

Raste të reja ditore    820

Të shëruar në 24 orë 1075

Të shtruar në spitale  223

Humbje jete në 24 orë 7

Testime ditore 5544

Testime totale 1,166,440

Raste pozitive 165,096

Raste të shëruara 150,012

Raste Aktive 12,483

Humbje jete 2,601

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 5501

Shkodër 1204

Durrës 1191

Fier 1108

Vlorë 713

Elbasan 642

Lezhë 562

Berat 472

Kukës 305

Korçë 302

Gjirokastër 259

Dibër 224

 

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>