Përditësimi, 24 shtator: 10 viktima dhe 664 raste të reja nga Covid-19

Përditësimi, 24 shtator: 10 viktima dhe 664 raste të reja nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë  bëri me dije të shtunën se, në 24 orët e fundit, kanë humbur jetën 10 qytetarë nga COVID-19 dhe janë regjistruar 664 të infektuar nga 4875 të testuar.

Aktualisht janë 11 945 pacientë të infektuar në të gjithë vendin dhe 214 të shtruar në Spitalet Covid, prej të cilëve 26 raportohet të jenë në gjendje të rënduar.

Pjesa më e madhe e rasteve aktive janë të përqëndruara në Tiranë, 5264, pasuar Shkodra me 1168 dhe Fieri me 1147  infektime.

Ndërkohë, janë shëruar 866 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 152 780 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (25 Shtator 2021)

Raste të reja ditore 664
Të shëruar në 24 orë 866
Të shtruar në spitale 214
Humbje jete në 24 orë 10
Testime ditore 4875

Testime totale 1,181,470
Raste pozitive 167,354
Raste të shëruara 152,780
Raste Aktive 11,945
Humbje jete 2,629

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 5264
Fier 1168
Durrës 1127
Shkodër 1074
Vlorë 713
Elbasan 615
Lezhë 492
Berat 449
Korçë 323
Kukës 297
Gjirokastër 219
Dibër 204

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>