Përditësimi, 30 qershor: Asnjë viktimë nga COVID-19, 7 raste të reja

Përditësimi, 30 qershor: Asnjë viktimë nga COVID-19, 7 raste të reja

Minisitria e Shëndetësisë njoftoi të mërkurën se nuk ka patur viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit në vend.

Ndërkohë, në të njëjtin interval kohor u kryen 3138 testime, nga të cilat kanw rezultuar pozitivë 7 qytetar: 4 nga Tirana dhe 1 nga Shkodra, Durrësi dhe Elbasani.

Aktualisht janë vetëm 56 pacientë aktivë me COVID19, ndërsa katër qarqe në vend aktualisht nuk kanë raste aktive.
Në Spitalin Infektiv vetëm një pacient po merr trajtim spitalor të specializuar.

Janë shëruar 7 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 130,009 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (30 Qershor 2021)
Raste të reja ditore 7
Të shëruar në 24 orë 7
Të shtruar në spitale 1
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 3138

Testime totale 804,762
Raste pozitive 132,521
Raste të shëruara 130,009
Raste Aktive 56
Humbje jete 2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 25
Shkodër 13
Elbasan 6
Durrës 5
Lezhë 3
Berat 2
Fier 1
Vlorë 1

Lajme te ngjashme