Përmbytjet në Durrës, PD akuza Ramës e Dakos për ndërtimet

Nga Exit News
Përmbytjet në Durrës, PD akuza Ramës e Dakos për ndërtimet

Reshjet e vazhduara të shiut gjatë 24 orëve të fundit kanë shkaktuar përmbytje në rrugët e Durrësit.

Përfaqësuesi i PD-së Dorian Teliti publikoi një video nga rrugët e përmbytura në Durrës ku duket vështirësia e shkaktuar në qarkullimin rrugor.

“Durrsakët do t’i ‎kujtojnë me neveri ‘punën’ dhe ‘veprat’ e Partisë Socialiste në 20 vite qeverisje të qytetit, nga tetori i vitit 2000 deri më sot. Nuk kanë si t’i harrojnë vrragat që barbaria e periudhës së Dakos la në fytyrën e qytetit,” u shpreh Teliti.

Ai i bëri thirrje durrësakëve që në 25 prill të reagojnë me votë dhe të largojnë Ramën nga qeverisja.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme