Pezullohet mësimi në dy shkolla në Elbasan për shkak të shirave

Nga Exit News
Pezullohet mësimi në dy shkolla në Elbasan për shkak të shirave

Reshjet e shumta të shiut në Elbasan kanë pezulluar mësimin në dy shkolla.

Në një njoftim zyrtar për gjendjen e përgjithshme në qytet, tregohet se një shkollë nuk zhvillon dot mësimin për shkak të se është prishur çatia, ndërsa një tjetër për shkak të rritjes së nivelit të përroit.

Gjithashtu raportohet se lumenjtë Shkumbin e Devoll kanë prurje të konsiderueshme, por nuk ka ndryshim nga mbrëmja e djeshme.

Njësitë administrative Lunik, Librazhd, nje pjese tek dogana ne Qaf Thane, Kodovjat, Kukur Gramsh, Shushice dhe Belsh janë pa energji elektrike.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>