Policia bastis një garazh ku përpunohej kokainë, arrestohet një person në Sarandë

Nga Exit News
Policia bastis një garazh ku përpunohej kokainë, arrestohet një person në Sarandë

Policia arrestoi një person në Sarandë dhe shpalli në kërkim një tjetër për trafik kokaine dhe zbuloi një garazh ku ata përpunonin lëndën narkotike para se ta shisnin.

Gjatë operacionit u sekuestruan 1.2 kg kokainë, armë zjarri dhe paratë e përfituara nga shitja e kokainës.

Policia sekustroi gjithashtu 3 automjete dhe 3 motorë që përdoreshin për shpërndarjen e kokainës.

Sipas policisë dy të akuzuarit kishin kthyer një garazh në lagjen nr 4 në Sarandë në bazë për përpunimin e kokainës. Më pas prej aty ata e shpërndanin atë në zona të ndryshme të qytetit dhe në Ksamil.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>