Policia e Shtetit, 324 mijë euro gjoba gjatë dy javëve

Nga Exit News
Policia e Shtetit, 324 mijë euro gjoba gjatë dy javëve

Nga 18 prilli deri me 2 maj, Policia e Shtetit ka vendosur rreth 324 mijë euro gjoba

Në një njoftim zyrtar, Policia e Shtetit deklaron se gjatë dy javëve janë vendosur 4857 gjoba ndaj qytetarëve, që kanë shkelur masat e karantinimit, ndër të cilat:

  • 468 qytetarëveiu është hequr leja e qarkullimit dhe ju është bllokuar automjeti .
  • 691 drejtues automjetesh janë gjobitur, për shkak se kanë patur më shumë se një person në makinë.
  • 3618 qytetarë janë gjobitur me 10 mijë lekë gjobë, për shkak se kanë dalë pa leje të posaçme
  • 5 qytetarë janë gjobitur me 20 mijë lekë, për shkak se kanë shkelur rregullat për lëvizjen në park dhe lulishte
  • 6 qytetarë janë gjobitur me 700 mijë lekë, për shkak se nuk janë vetkarantinuar, pasi kanë ardhur nga jashtë vendit.
  • Janë gjetur 69 lokale të hapura dhe janë gjobitur administratorët e tyre

Nga dita e hënë është liruar lëvizja e qytetarëve dhe automjeteve në qytetet Dibrës, Gjirokastrës, Sarandës, Konispolit, Himarës, Delvinës, Finiqit, Prrenjasit, Pogradecit, Librazhdit dhe Divjakës.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>