Policia si shërbimi komunal i Veliajt – fshin parrullat kundër kryebashkiakut

Nga Exit News
Policia si shërbimi komunal i Veliajt – fshin parrullat kundër kryebashkiakut

Policia ka nisur të hënën, heqjen e posterave e parrullave kundër kryebashkiakut Erion Veliaj nga muret dhe shtyllat.

Posterat, të cilët përmbajnë fytyrën e Veliaj dhe mbishkrimin ‘Pështy këtu’ janë vënë në gjithë qytetin ditët e fundit, pas vendimeve të njëpasnjëshme të Veliajt për të shembur Teatrin Kombëtar – fillimisht duke marrë pronësinë e tokës, pastaj duke miratuar shembjen e teatrit në një mbeldhje Këshilli Bashkiak të paligjshme dhe në fund, duke shembur teatrin në orën 4:30 të mëngjesit, fsheshurazi, në shkelje të ligjit dhe duke ushtruar dhunë mbi qytetarët që po e mbronin atë.

Policia e shtetit si shërbimi komunal i Erion Veliajt

Policia e shtetit si shërbimi komunal i Erion Veliajt – del dhe heq posterat e parrullat kundër kryebashkiakut.

Gepostet von Exit News – Shpjegon Shqipërinë am Montag, 18. Mai 2020

 

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme