Policia hedh gaz lotsjellës ndaj protestuesve

Policia hedh gaz lotsjellës ndaj protestuesve

Protesta për Klodian Rashën ka nisur pak minuta më parë. Protestuesit nga Kryeministria u drejtuan për te Drejtoria e Policisë.

Sapo u grumbulluan, policia hodhi gaz lotsjellës duke i shpërndarë. 

Protestës iu bashkuan edhe prindër, ndryshe nga ditët e tjera ku kishte më së shumti të rinj.

o Αντίγραφο

o Αντίγραφο Αντίγραφο

o Αντίγραφο Αντίγραφο

Pas goditjes më gaz lotsjellës protestuesit u fshehën në hyrje pallatesh, por policia i ndali dhe shoqëroi në komisariat disa prej tyre. 

Policia hodhi edhe dje gaz lotsjellës, sprej djegës dhe ujë me presion.

Protestuesit duket se i janë përgjigjur duke u ndarë në grupe e duke protestuar në zona të ndryshme.

Ata kanë protestuar tek Ministria e Brendshme, Kryeministria, Drejtoria e Policisë, ish-Blloku dhe sheshi Skëndërbe.

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>