Policia heton 12 persona për protestën e artistëve

Nga Exit News
Policia heton 12 persona për protestën e artistëve

Policia e Tiranës ka nisur hetimet në gjendje të lirë për 12 persona, të cilët dyshohen se organizuan protestën e artistëve para kryeministrisë, pasditen e 20 korrikut.

Ata akuzohen për ‘organizim dhe pjesëmarrje në tubime të paligjshme’ dhe ‘pengim të qarkullimit të mjeteve të transportit’.

Këngëtarët e klubeve të natës protestuan përpara kryeministrisë kundër vendimit të qeverisë për mbylljen e lokaleve të natës dhe muzikës pas orës 20:00.

Vendimi i qeverisë u njoftua, më 20 korrik, nga ministrja e Shëndetësisë Manastirliu, pas rritjes së numrave të të infektuarve.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>