Policia arreston 37 persona në fshatrat e Vlorës për prodhim hashashi

Nga Exit News
Policia arreston 37 persona në fshatrat e Vlorës për prodhim hashashi

Policia ka dhënë detaje të reja të dielën për aksionin në fshatrat e Vlorës, ku arrestoi 37 persona, shpalli 4 në kërkim dhe sekuestoi 120 kg hashash.

Pas gjashtë muajsh hetime, policia sekuentroi edhe 4 armë gjahu, dylbi, një pistoletë sportive, 39 telefona celular.

Gjyqtari i la në burg 27 personat e kapur, 5 në arrest shtëpie, 5 me detyrim paraqitjeje. Policia shpalli katër persona në kërkim. Ata akuzohen për prodhim dhe shitje të bimëve narkotike, në bashkëpunim.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>