Policia nis hetimin për familjarët e Rifat Lalos për përhapje te informacionit të rremë

Nga Exit News
Policia nis hetimin për familjarët e Rifat Lalos për përhapje te informacionit të rremë

Policia e Tiranës ka nisur hetimin për dy vajzat e e Rifat Lalos, i cili humbi jetën nga Covid19, në spitalin Infektiv.

Në një njoftim zyrtar, policia bën me dije se ato akuzohen për përhapje të informacionit të rremë në lidhje me mjeken Migena Qato.

Ditën e hënë vajzat akuzuan stafin e spitalit për moskujdesje ndaj të sëmurit. Ata thanë për Faxëeb, se i babai i kishte treguar se kishte ftohtë dhe e kishin lënë afër derës.

Vajzat e tij akuzuan doktoreshën se nuk i ka bërë skaner babait të tyre. Madja, ato i bënë thirrje qytetarëve të mos kurohen në asnjë spital publik, pasi nuk i shërbejnë.

Pas deklaratës së tyre ka reaguar Qendra Spitalore “Nënë Tereza”, ka hedhur poshtë çdo pretendim për mungesë të shërbimit.

 

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>