Policia nisi shembjen e Teatrit me njerëz brenda

Nga Alba Mborja
Policia nisi shembjen e Teatrit me njerëz brenda

Edmond Budina ka akuzuar policinë se shembja e Teatrit Kombëtar ka nisur kur ai, Neritan Liçaj dhe njerëz të tjerë ndodheshin brenda ndërtesës.

“Mafiozët tentuan të na vrisnin. Prishja nisi kur njerëzit ishin brenda,” — akuzoi regjisori Budina kur u kthye përsëri në protestë nga rajoni i policisë.

Budina sëbashku me Neritan Liçajn, një prej 10 personave që ishin ende brenda kur fadroma nisi të shembte godinën e Teatrit, i kërkoi qytetarëve të bëjnë mosbindje civile dhe të thyejnë karantinën.

“I bëj thirrje KE-së dhe popullit ta kuptojë se në cfarë gjendje jemi. Duhet të ngrihemi të gjithë,” — ka thënë Budina.

Exit News ka folur me tre persona që konfirmojnë këtë fakt, mes të cilëve Egrin Zaloshnja i Exit News.

2 komente

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme