Policia nuk gjen në banesë ish-kryeprokurorin Llalla

Nga Exit News
Policia nuk gjen në banesë ish-kryeprokurorin Llalla

Policia nuk gjeti në banesë ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla pasi e kërkoi për ta arrestuar sipas urdhrit së SPAK.

SPAK kërkoi nga policia të zbulojë vendndodhjen e Llallës për të bërë shoqërimin e tij në burg.

Por gjatë kontrollit në banesë ata nuk e gjetën ish-prokurorit ndërsa nuk dhanë informacione për mediat nëse do të shpallin në kërkim ish-kryeprokurorin.

Në media u raportua më herët se ish-kryeprokurori ndodhet jashtë vendit.

Të mërkurën Gjykata e Posaçme e Apelit la në fuqi dënimin me 2 vite burg për ish-kryeprokurorin si edhe heqjen e të drejtës për të ushtruar funksione publike për 5 vite.

Në përfundim të seancës avokati i Llallës tha për gazetarët se ai ndodhej në një spital por nuk e dinte se ku.

Ish-kryeprokurorit iu konfiskuan gjithashtu një apartament në Durrës dhe 4 sipërfaqe tokë rreth 22 mijë metra katrorë në Tiranë.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>