Policia procedon dy persona në Dibër për protestën për vrasjen e Klodian Rashës

Policia procedon dy persona në Dibër për protestën për vrasjen e Klodian Rashës

Policia në Dibër ka nisur proceduar dy persona pas protestës për vrasjen e Klodian Rashës.

Personat janë A.B. 30 vjeç dhe Sh.M. 26 vjeç.

Në një njoftim zyrtar, policia shkruan:

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës proceduan penalisht, për veprën penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme”, shtetasit A. B., 30 vjeç dhe Sh. M., 26 vjeç, banues në Durrës.”

Vrasja e Klodian Rashës ka nxitur protesta të shumta në të gjithë vendin.

Shumë qytetarë në Shkodër, Elbasan, Durrës, Gjirokastër, Tiranë, Kukës e Vlorë kanë protestuar në qendrat e qyteteteve.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>