Policia vendos 120 gjoba në 12 orë

Nga Exit News
Policia vendos 120 gjoba në 12 orë

Policia rrugore ka gjobitur 120 shtetas në 12 orë për parkim të mjeteve në korsinë e gabuar, në rrugën ‘Myslym Shyri’, në Tiranë.

Policia njoftoi të premten, se automjetet kanë “krijuar pengesa serioze në qarkullimin e mjeteve dhe duke u bërë rrezik për aksidente rrugore”.

Policia ka nisur kontrollet për ndalimin e parkimeve dyshe ose në korsinë e lëvizjes.

Kontrollet nisën dy ditë pas takimti të ministrit Lleshaj me drejtuesit e Policisë, për rritjen e sigurisë rrugore.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme