Politico ironizon pengesat e BE-së ndaj Shqipërisë dhe Maqedonisë

Politico ironizon pengesat e BE-së ndaj Shqipërisë dhe Maqedonisë

Politico ka ironizuar qëndrimet e BE-së për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Përmes karikaturës së artistit Rytis Daukantas, Politico tregon se si BE i ngren prengës pas pengese këtyre dy vendeve.

1 koment

  1. t 10 Shkurt, 2020 në 7:30 am

    Prioritet eshte rregullimi i gjendjes ekonomike-politike ne vend,qe shqiperia te jete nje vend i denje per shqiptaret,pastaj negociatat per ne BE.Plotesimi i kushteve te vëna nga bundestagu na jep te drejten te trokasim ne dyert e BE.Deri tani e kemi hak qe nuk degjohet trokitja e qeverise ne deren e BE,sepse ajo troket ne ate dere per interesin e mbajtjes te pushtetit personal,dhe jo per interesin tone

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme