Pompeo, takim i frytshëm me Ramën. Shqipëria lider sigurie në rajon

Pompeo, takim i frytshëm me Ramën. Shqipëria lider sigurie në rajon

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo, pas takimit me Kryeministrin e Edi Rama shkroi në twitter:

“Kënaqësi që prita Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama në Departamentin e Shtetit, sot, ku ne patëm një diskutim të frytshëm. Mirenjohës për partneritetin e palëkundur të aleatit tonë Shqipërisë dhe rolin e saj të levdueshëm si një lider i sigurisë në Ballkanin Perëndimor”.

Kryeministri Rama u takua me zyrtarin e lartë amerikan Mike Pompeo. Ai shpërndau në rrjetet sociale momentin e shtrëngimit të duarve përpara takimit.

Kryeministri po zhvillon një vizitë në SHBA në cilësinë kreut të OSBE-së.

Lajme te ngjashme