Presidenti dekreton ministrat Çuçi dhe Ekonomi

Nga Exit News
Presidenti dekreton ministrat Çuçi dhe Ekonomi

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar dorëheqjen e ministrit Sandër Lleshaj dhe propozimet e Kryeministrit Rama për ndryshime në kabinetin ministror.

Meta ka dekretuar emërimin e Blendi Çuçit si ministër të Brendshëm dhe Milva Ekonomit si ministre të Bujqësisë, vetëm pak minuta pas mbërritjes së propozimeve në Presidencë.

Këto ndryshime në kabinet erdhën pas dorëheqjes së ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, pas protestave të shkaktuara nga vrasja e 25 vjeçarit Klodian Rasha nga një polic.

Shkarkimi i Sander Lleshajt
Shkarkimi i Sander Lleshajt
Milva Ekonomi Ministre Bujqesie
Milva Ekonomi Ministre Bujqesie
Bledi Cuci Minister i Brendshem
Bledi Cuci Minister i Brendshem

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>