Presidenti Erdogan: Ndërtimi i apartamenteve në Laç, shenjë e miqësisë mes dy kombeve

Nga Exit News
Presidenti Erdogan: Ndërtimi i apartamenteve në Laç, shenjë e miqësisë mes dy kombeve

Presidenti i Turqisë, Recep Taip Erdogan deklaroi se është i lumtur për nisjen e ndërtimit të 525 apartamenteve të reja në Laç.

Gjatë fjalës së tij, Erdogan pohoi se Shqipëria është miku dhe partneri më i afërt i Turqisë.

“Shqipëria është miku dhe partneri i afërt i Turqisë në Ballkan. Ne shohim gëzimin e popullit shqiptar si gëzimin tonë dhe pikëllimin e tij si pikëllimin tonë. Pas tërmetit ne kemi dërguar 4 maune me ndihma humanitare. Pas katastrofës ne ofruam edhe mundësinë për të ndërtuar shtëpitë pavarësisht pandemisë. Në gusht filluan punimet dhe sot po organizojmë ceremoninë e hedhjes së themeleve për këto banesa. Shpresoj që ky projekt që përfshin 524 banesa, 42 milionë euro, të jetë i dobishëm dhe i hajrit.”

Erdogan tha se ndërtimi i apartamenteve është një shenjë e miqësisë mes dy kombeve.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>