Presidenti i zgjedhur Biden vaksinohet të hënën kundër koronavirusit

Nga Exit News
Presidenti i zgjedhur Biden vaksinohet të hënën kundër koronavirusit

Presidenti i zgjedhur Joe Biden do të vaksinohet kundër koronavirusit të hënën, njofton Shtëpia e Bardhë.

Vaksinimi i tij do të transmetohet drejtpërdrejtë.

Zëvendës presidentja e zgjedhur Kamala Harris dhe bashkëshorti i saj Doug Emhoff do të vaksinohen javën e ardhshme për të shmangur një situatë në të cilën të gjithë udhëheqësit e administratës së ardhshme përjetojnë efekte anësore në të njëjtën kohë.

Zëvendës presidenti i SHBA-ve, Mike Pence u vaksinua të premten kundër Covid-19.

Vaksinimi i tij u transmetua drejtpërdrejtë në televizion.

Gjithashtu sëbashku me Pence u vaksinua dhe bashkëshortja e tij Karen dhe mjeku Jerome Adams.

Pence poho se vaksina është “e sigurt dhe efektive” dhe se shpejtësia me të cilën është zhvilluar është “mrekulli mjekësore”.

 

Lajme te ngjashme