Presidenti Ilir Meta mbështet qëndrimin e BE për mosnjohjen e zgjedhjeve në Bjellorusi

Nga Exit News
Presidenti Ilir Meta mbështet qëndrimin e BE për mosnjohjen e zgjedhjeve në Bjellorusi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka mbështetur vendimin e Bashkimit Europian për të mos njohur zgjedhjet presidenciale në Bjellorusi.

Në një shënim në rrjetin social Facebook, Meta thekson se qytetarët bjellorusë, si ata të çdo vendi tjetër, meritojnë të shprehen pëmes zgjedhjeve të lira dhe të ndershme.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>