Presidenti Ilir Meta paralajmëron protestë

Nga Exit News
Presidenti Ilir Meta paralajmëron protestë

Presidenti Ilir Meta ka akuzuar kryeministrin Rama dhe qeverisjen e tij me tone të ashpra për vonesë të qëllimshme të integrimit europian të Shqipërisë.

I ftuar në “Zonë e Lirë” Meta tha se institucionet kanë rënë dhe shteti është kapur dhe se kur të jetë koha e duhur ai do të thërrasë popullin në protestë.

Është dhjetë-fishuar populli i 2 marsit – tha Meta – Çdo gjë në kohën e duhur. Është beteja e parë që fillin rivendosja e rendit kushtetues në vend.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>