Presidenti Meta thirrje opozitës të qartësojë kërkesat e saj për Reformën Zgjedhore

Nga Exit News
Presidenti Meta thirrje opozitës të qartësojë kërkesat e saj për Reformën Zgjedhore

Presidenti Ilir Meta i bëri thirrje opozitës të jetë e qartë me kërkesat e saj  në lidhje me Reformën Zgjedhore dhe të mos bien pre e provokimeve.

Në një bashkëbisedim për gazetarët, Meta u shpreh:

“Besoj se mesazhet kanë qenë të qartë. Mesazhi im për opozitën që kur u prish Teatri ka qenë të mos bien pre e provokimeve. U kam thënë të mos paraqesin një listë dëshirash, por t’i qëndrojnë korrektë kërkesave të qarta.”

Më herët, Presidenti Meta pohoi se Reforma duhet mbyllur brenda datës 8 qershor, në mënyrë që të merret një raport pozitiv nga BE.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>