Presidentja e KE, Von den Leyen bisedë telefonike me kryeministrin Edi Rama

Nga Exit News
Presidentja e KE, Von den Leyen bisedë telefonike me kryeministrin Edi Rama

Presidentja e Komisioni Europian, Ursula von den Leyen komunikoi të premten me kryeministrin Edi Rama në lidhje me ecurinë e Shqipërisë.

Lajmin e bëri të ditur vetë, Von den Leyen në një postim në Twitter shkruan:

“Diskutim konstruktiv si gjithmonë me mikun tim të mirë Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama për mënyrën më të mirë për të ecur përpara me procesin e zgjerimit dhe zbatimin e shpejtë të Planit Ekonomik dhe të Investimeve të BE-së për Ballkanin Perëndimor.”

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>