Prokurori i Përgjithshëm thirrje për hetime të plota për krimet zgjedhore

Nga Exit News
Prokurori i Përgjithshëm thirrje për hetime të plota për krimet zgjedhore

Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela deklaroi se prokurorët duhet të hetojnë në mënyrë të plotë të gjitha krimet zgjedhore.

Pas takimit në prokurorinë e Fierit, Çela pohoi se ka një sërë çështjes që po heton dhe shumë shpejt do të ketë rezultate.

“Ka pasur një numër çështjesh të hetuara, apo që është marrë tashmë një hetim. Shumë shpejt do të kemi rezultate, që do të bëhen të ditura. Është e rëndësishme që të tregohet transparencë”

Çela pohoi se në takim me prokurorët e Fierit u diskutua dhe çështja e hetimit të evasionit fiskal.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>