Prokurorja Blerta Hamza kalon vetingun

Nga Exit News
Prokurorja Blerta Hamza kalon vetingun

Prokurorja e Shkodrës, Blerta Hamza është konfirmuar sot në detyrë nga Komisioni i pavarur i Kualifikimit, (KPK).

KPK vlerësoi se Hamza nuk ka probleme me deklarimin e të ardhurave, pastërtinë e figurës dhe kompetencën profesionale.

Blerta Hamza përfundoi studimet në Shkollën e Magjistraturës në vitin 2016.

Pasi kreu stazhin në Pogradec ajo u emërua në Prokurorinë e Shkodrës ku vijon të ushtrojë funksionin.

Prej vitit 2020, Hamza punon edhe si eksperte për monitorimin e SPAK dhe Gjykatës së Posaçme me lejen e Këshillit të Lartë të Prokurorisë.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>