Protesta për Klodianin në ditën e pestë, turma nis marshimin në Tiranë

Nga Exit News
Protesta për Klodianin në ditën e pestë, turma nis marshimin në Tiranë

Protesta për vrasjen e Klodian Rashës ka vijuar sot në Tiranë në sheshin “Skënderbej”. Protestuesit kanë nisur më pas të marshojnë në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” dhe më pas do t’i drejtohen edhe Drejtorisë së Policisë në Tiranë.

Qytetarët janë grumbulluar në shesh ndërkohë që përreth tyre forcat e policisë të kanë bërë thirrje që turma të shpërndahet.

Ndryshe nga dita e djeshme, protesta ka nisur pa përplasje mes protestuesve dhe policëve të cilët kanë përdorur gaz lotsjellës në katër ditët e kaluara.

Protestuesit sot bëjnë thirrje për drejtësi për Klodianin dhe kërkojnë dorëheqjen e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Ardi Veliu.

“Ardi Veliu ka tentuar të manipulojë provat për vrasjen e Klodian Rashës”, tha një protesutes për “News 24”.

Policia i ka kërkuar të rinjve që të mos qëndrojnë më shumë se 10 persona të grumbulluar.

Qindra policë janë në gatishmëri, bashkë me autobotët me pompa uji në rast se situata tensionohet.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>