Protestuesit në Durrës simbolikisht dëmtojnë dekorin e festave pas vrasjes së Klodianit

Nga Exit News
Protestuesit në Durrës simbolikisht dëmtojnë dekorin e festave pas vrasjes së Klodianit

Protestuesit për vrasjen e Klodian Rashës në Durrës kanë shkatërruar objektet dekorative për festat e fundvitit dhe kanë djegur pemën e Krishtlindjeve në qendër të qytetit.

Ndërkohë që në Tiranë protestuesit u shpërndanë me gaz lotsjellës dhe ujë nga policia, në Durrës forcat e rendit nuk ishin kaq të mirëpajisur.

Një grup të rinjsh u mblodhën në sheshin “Liria” para godinës së Bashkisë ku u përballën me një kordon policie.

Në shenjë proteste ata dogjën pemën e Krishlindjeve aty pranë dhe shkatërruan dekorin e festave.

Protestuesit kaluan më herët dhe në godinën e policisë, ku lëshuan disa fishekzjarrë ndaj saj.

News 24” raporton se policia ka shoqëruar një numër të madh protestuesish.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>