PS dhe LSI përmbyllin sot fushatën elektorale

Nga Exit News
PS dhe LSI përmbyllin sot fushatën elektorale

Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim përmbyllin të enjten fushatat elektorale.

Partia Socialiste nisi takimin përmbyllës së fushatës rreth orës 18:00 në Sheshin Skëndërbej.

Fjalën hapëse në këtë takim përmbyllën e mbajti kryesuesja e listës së PS në Tiranë Luljeta Bozo.

Më pas foli ministrja e shëndetësisë Ogerta Manastirliu, fjala e së cilës u përqendrua tek Covid-19.

“Shqipëria ka mundur të dalë nga dy kriza të mëdha, siç janë tërmeti dhe pandemia, e pas 25 prillit, me arritjen e fitores, do të çojmë përpara reformat e nisura”, tha ajo.

Më pas foli kreu i Bashkisë Erion Veliaj i cili është drejtues politik i PS në Tiranë.

Ndërkohë Lëvizja Socialistë për Integrim ka njoftuar se do të mbajë të enjten takimin përmbyllës të fushatës elektorale.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme