PS hedh poshtë akuzat e LSI për parregullsi zgjedhore në Berat

Nga Exit News
PS hedh poshtë akuzat e LSI për parregullsi zgjedhore në Berat

Partia Socialiste hodhi poshtë parregullsitë e deklaruara nga LSI-ja në qendrat e votimit në Berat. Përfaqësuesi i PS-së në Komisionin e Ankesave u shpreh se PS ka hetuar komisionerët e saj dhe ka gjetur se nuk ka shkelje.

“Vetë anëtarët e LSI dhe PD e kanë hetuar këtë qendër votimi. Këto shkelje që janë hetuar nga kzaz dhe janë konfirmuar nga ana jonë, nuk janë shkelje”, u shpreh Salianji, avokat i PS.

Ai akuzoi përfaqësuesit e PD dhe LSI se nuk po e citojnë ligjin siç duhet: “Numri 10 mijë për shpalljen e pavlefshme nuk ekziston. Kjo është kërkesë politike ska asnjë argument ligjor dhe vlerë juridike”.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>