PS mbledh Kongresin më 12 qershor

Nga Exit News
PS mbledh Kongresin më 12 qershor

Partia Socialiste do të mbledhë Kongresin më 12 qershor, një ditë para zgjedhjeve në PD, ku do të nisë një proces hapjeje dhe riorganizimi të saj.

Vendimi për mbledhjen e Kongresit u mor të martën nga Asambleja Kombëtare e cila u drejtua nga sekretari i përgjithshëm Taulant Balla.

“Kongresi do të autorizojë Kryetarin dhe Kryesinë e Partisë për ngritjen e menjëhershme të një Komisioni i Posaçëm Riorganizimi”, u shpreh Balla.

Në Kongres pritet të paraqiten edhe angazhimet kryesore të PS në mandatin e tretë qeverisës.

Ai do të pasohet nga një fushatë hapjeje dhe riorganizimi brenda PS-së që pritet të zgjasë një vit sipas kalendarit të miratuar sot nga Asambleja e PS-së.

Balla tha gjithashtu se gjatë kësaj periudhe do të nisin përgatitjet për zgjedhjet lokale që pritet të zhvillohen në 2023 dhe ato të përgjithshme në 2025.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>