PS do të votojë ndryshimet kushtetuese

Nga Exit News
PS do të votojë ndryshimet kushtetuese

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka deklaruar se në asnjë rast mazhoranca s’do të jetë në linjë të kundërt me atë që thonë ndërkombëtarët për reformën zgjedhore, por se gjithsesi ajo do të miratojë ndryshimet kushtetuese “fjalë për fjalë” më 30 korrik.

Balla tha në Real Story se ndërkombëtarët u angazhuan për një marrëveshje për administrimin e kodit zgjedhor, ndërsa mazhoranca me opozitën parlamentare do të provojnë të dakordësohen për ndryshimin e sistemit, si hap i dytë i reformës zgjedhore.

1 koment

  1. t 16 Korrik, 2020 në 5:55 am

    Megjithese qeveria rilindase i ka shpallur haptas qellimet e saj per ndryshime kushtetuese,megjithese gjermania kercenoi per mos hapje te negociatave,ata qe u angazhuan personalisht per mbylljen e ref.zgjedhore pa ndryshime kushtetuese,ambasadoret e Shba dhe Be,per çudi nuk po ndihen fare.Qendrim me 2 standarte?!

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme