PS nuk i quan ndryshimet kushtetuese si shkelje të marrëveshjes së 5 majit

Nga Exit News
PS nuk i quan ndryshimet kushtetuese si shkelje të marrëveshjes së 5 majit

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla i kërkon zv. Kryetarit të CDU-së, Johann Wadephul që ta lavdërojë mazhorancën shqiptare për punën që po bën për reformën zgjedhore.

Eurodeputeti nxiti miratimin e marrëveshjes së 5 majit pa ndryshimet në Kushtetutë dhe Kod Zgjedhor të miratuara në Kuvend.

Por Balla e quan përfshirjen e ndryshimeve të tjera në reformë si “plotësim” të marrëveshjes së arritur, dhe jo shkelje të saj.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>