Putin i gatshëm të mbështesë një kritik për presidencën ‘nëse është besnik ndaj Rusisë’

Nga Exit News
Putin i gatshëm të mbështesë një kritik për presidencën ‘nëse është besnik ndaj Rusisë’

Presidenti rus Vladimir Putin ka deklaruar se është i gatshëm të mbështesë dikë që është besnik i vendit edhe nëse ai është kritik ndaj tij.

“Nëse shoh një individ, edhe nëse ai është kritik ndaj disa prej qëndrimeve të mia, por shoh se individi … është besnik i vendit … pavarësisht nga qëndrimi i tij ndaj meje, unë do të bëja gjithçka për të mbështetur njerëz të tillë “, i tha Putin rrjetit televiziv amerikan NBC në një intervistë, kur u pyet për planet për një pasardhës, raporton Reuters.

Në 22 vitet e fundit, Putin ka qenë 18 vite president dhe 6 vite kryeministër i Rusisë. Me ndryshimet kushtetuese në 2021, Putin u lejua të kandidojë edhe për dy mandate të tjera në krye të Kremlinit, të cilat nëse do t’i fitonte do të qëndronte në detyrë deri më 2036.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>