Putin uron Bidenin për fitoren në zgjedhje

Nga Exit News
Putin uron Bidenin për fitoren në zgjedhje

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin uroi të martën presidentin e zgjedhut të SHBA, Joe Bidenin për fitoren. 

Putin tha se shpreson që Rusia dhe Shtetet e Bashkuara “do të lënë anash dallimet e tyre për të promovuar sigurinë globale”.

Putin në një komunikatë nga Kremlini tha se “sa më përket mua, unë jam gati të bashkëpunoj dhe kontaktoj me ju”.

Fitorja e Bidenit është konfirmuar nga Kolegji Zgjedhor të hënën.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>