Putin uron Bidenin për fitoren në zgjedhje

Nga Exit News
Putin uron Bidenin për fitoren në zgjedhje

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin uroi të martën presidentin e zgjedhut të SHBA, Joe Bidenin për fitoren. 

Putin tha se shpreson që Rusia dhe Shtetet e Bashkuara “do të lënë anash dallimet e tyre për të promovuar sigurinë globale”.

Putin në një komunikatë nga Kremlini tha se “sa më përket mua, unë jam gati të bashkëpunoj dhe kontaktoj me ju”.

Fitorja e Bidenit është konfirmuar nga Kolegji Zgjedhor të hënën.

Lajme te ngjashme