Qeveria dhe opozita shkëmbejnë replika për udhëtimin e Ramës në Paris

Nga Exit News
Qeveria dhe opozita shkëmbejnë replika për udhëtimin e Ramës në Paris

Drejtori i Komunikimi i Kryeministrit Rama, Endri Fuga pranoi se Kryeministri Rama ka vizituar Parisin në fundjavë. Zoti Fuga thotë se qeveria ka marrëveshje me Air Albania pa “qëllim fitimi”. Ai sulmoi edhe opozitën, duke i thënë se këto gjëra i kanë bërë vetë ndaj akuzojnë kryeministrin.

“Ata që akuzojnë mesa duket vetëm këto që shpifin për ne kanë bërë kur qeverisnin”, shkruan ai në twitter.

Partia Demokratike, ju përgjigj këtyre deklaratave  duke thëne se është “e turpshme të justifikosh luksin dhe vjedhjen e Ramës”. PD i kërkoi qeverisë të tregojë arsyen e vërtet të udhëtimit të Kryeministrit Rama në Paris.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme