Qeveria e re e Kosovës

Nga Exit News
Qeveria e re e Kosovës

Parlamenti i Kosovës votoi sot me 61 vota pro, qeverinë e re të  udhëhequr nga Avdullah Hoti.

Exit sjell më poshtë përbërjen e qeverisë së tij.

 1. Avdullah Hoti, Kryeministër,
 2. Besnik Tahiri, Zëvendëskryeministër i parë,
 3.  Driton Selmanaj, Zëvendëskryeministër,
 4. Albulena Bala – Halimi, Zëvendëskryeministre,
 5. Goran Rakiq, Zëvendëskryeministër dhe Ministër i Pushtetit Lokal,
 6. Hykmete Bajrami, Ministre e Financave,
 7. Besjan Mustafa, Ministër i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural,
 8. Vlora Dumoshi, Ministre e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve,
 9. Anton Çuni, Ministër i Mbrojtjes,
 10. Arban Abrashi, Ministër i Infrastrukturës dhe Ambientit,
 11. Agim Veliu, Ministër i Punëve të Brendshme,
 12. Armend Zemaj, Ministër i Shëndetësisë,
 13. Blerim Kuçi, Ministër i Zhvillimit Ekonomik,
 14. Selim Selimi, Ministër i Drejtësisë,
 15.  Meliza Haradinaj-Stubll, Ministre e Punëve të Jashtme dhe Diasporës,
 16. Ramë Likaj, Ministër i Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit,
 17. Skënder Reçica, Ministër i Punës dhe Mirëqenies Sociale,
 18. Vesel Krasniqi, Ministër i Tregtisë dhe Industrisë,
 19. Dalibor Jevtiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete
 20.  Enis Kervan, Ministër i Zhvillimit Rajonal.

2 komente

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme