Qeveria, Ligës së Profesionistëve: Nisni aktivitetet, qeveria nuk pranon presione

Nga Exit News
Qeveria, Ligës së Profesionistëve: Nisni aktivitetet, qeveria nuk pranon presione

Fidel Ylli, i dërguari i qeverisë për të biseduar me Ligën profesioniste të futbollit i ka kërkuar këtyre të fundit të nisin aktivitetet sportive.

Përmes një letre të publikuar sot, 28 tetor, për median, Ylli njoftoi se 4 kërkesat kanë mirëkuptimin e kryeministrit. Ai theksoi se qeveria “nuk negocion nën presionin, afatet apo kushtet e palëve të treta”.

Liga e Profesionistëve ka ndaluar aktivitetet sportive deri në plotësim të 4 kërkesave, ku dy kryesoret janë  ligji i sponsorizimeve, dhe përjashtimi për 10 vjet nga taksat.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>